Čištění pleti podle jejího typu

I pleť je individuální a má různé požadavky

1. Normální a smíšená:
– vhodné jemné pěny a gely s neutrálním pH
2. Suchá:
– čistící mléka (nevysušují pleť a dobře ji hydratují)
3. Mastná:
– gely ( odstraní přebytečný maz z pokožky, zužují póry, osvěží pleť)
– vhodné jsou gely i s AHA kyselinami

Jarní péče o pleť — regenerace, detoxikace a hydratace pleti

Jaro je obdobím, kdy na naší pleti potřebujeme dát do pořádku projevy zimního období. Nejen, že je pleť po zimě unavená, ale stejně jako naše tělo trpí nedostatkem vitamínů. Vypadá unaveně, barva je nevýrazná.

Proto je vhodné, dopřát jí nadstandardní dávku vitaminů a hydratačních složek. Je nutné vybírat přípravky s účinným složením, využívajícím nejnovější poznatky kosmetologie, které velmi rychle pomůžou obnovit zdravý a vitální vzhled pleti.

jarni_pece_plet


Denní krém by měl navíc obsahovat ochranu proti UV záření. Přestože jarní slunce necítíme tak intenzivně jako v horkém létě, dokáže pokožku spálit. Je nutné dodržovat pitný režim, a nejméně 1x týdně si dopřát některou z pleťových masek.


5 tipů pro jarní péči:

  1. Hydratujeme pleť, používáme krémy s vyššími SPF faktory.
  2. Odstraňujeme odumřelé buňky, čistíme pleť vhodnými peelingy.
  3. Možná aplikace enzymatického nebo bylinného peelingu (pozor na sluneční aktivitu a pobyt na slunci).
  4. Zbavujeme se pigmentových skvrn.
  5. Dodáváme pleti vitamíny, vyživující a hydratační látky.

Aktivní regenerace pleti po zimě

Průběžná obnova pleti – to je noční regenerační ošetření aktivními krémy, které obnoví pleť „bez života“ či po náročném dni nebo období.

V průběhu nočního spánku, když je slabá svalová aktivita, jsou zdrojem stimulace a hydratace pleti. Ráno bude vaše pleť vláčná a bude mít mladistvý vzhled.

Hydratace – potřebná pro vitalitu pleti!

S nedostatkem hydratace se potýkají všechny typy pleti. A právě hydratace je klíčem k vitální pleti. Voda zabezpečuje pružnost, zářivost a vyhlazený vzhled pleti. Zdravě hydratovaná pleť udržuje 10 až 20% vody v tele. Když procenta klesnou pod 10, pleť začíná projevovat všechny příznaky dehydratace:

· ochablost
· ztráta vláčnosti a pružnosti
· vznik vrásek

Kosmetické přípravky jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin, bez obsahu alergenů, ingredience jsou pečlivě testované. Obsahují přírodní konzervační látky.

Dermokosmetika Christina nabízí přes 200 výrobků pro domácí péči, je vysoce variabilní a účinná na různé dermatologické problémy s pletí!

Rady a tipy
4 (80%) 2 votes