Letní péče o pleť – hydratace – potřebná pro vitalitu pleti!

S nedostatkem hydratace se potýkají všechny typy pleti. A právě letní péče o pleť s důkladnou hydratací je klíčem k vitální pleti. Voda zabezpečuje pružnost, zářivost a vyhlazený vzhled pleti. Zdravě hydratovaná pleť udržuje 10 až 20% vody v tele. Když procenta klesnou pod 10, pleť začíná projevovat všechny příznaky dehydratace:

· ochablost
· ztráta vláčnosti a pružnosti
· vznik vrásek

Dermokosmetika Christina nabízí přes 200 výrobků pro domácí péči, je vysoce variabilní a účinná na různé dermatologické problémy s pletí!

Hydratace — hlavní požadavek naší kůže

Základním požadavkem naší pleti je hydratace. Pomáhá udržovat pleť v dobré kondici, je pro pleť velmi důležitá a neměla by se podceňovat. Naše pleť je často vystavována nepříznivým podmínkám počasí, které způsobují ztrátu hydratace, vysušování pleti a její následné stárnutí. Kromě dostatečného příjmu tekutin a aktivních hydratačních salonních ošetření můžeme hydrataci naší pleti zajistit také používáním kvalitních přípravků, které pleť hydratují i v hlubších vrstvách epidermis. Důležitý je nejen výběr správného krému, masky či séra. K intenzivní hydrataci bychom měly zahrnout i pravidelné používání hydratačních odličovadel, tonizačních a minerálních vod (ve spreji) pro rychlou tonizaci a osvěžení během dne.

Hydratace pomáhá zjemnit vnější linie pokožky a udržovat pleť v dobré kondici.

Vlivem stárnutí a působením různých škodlivých vlivů, přestává naše kůže produkovat dostatečné množství přirozeného tuku. Tím ztrácí schopnost udržet si vodu. Výsledkem jsou vrásky, ztráta elasticity, suchost a drsný povrch. Tento efekt může způsobit předčasné stárnutí pleti.

Proč je hydratace důležitá?

Lidskému tělu hrozí v podstatě neustále dehydratace, proto je třeba mít po celý den zajištěn stálý přísun tekutin nutných pro udržení dostatečné hydratace celého organizmu. Člověk přežije bez potravy až 50 dní, bez vody lze přežít jen pár dnů.

  1. Voda je základem života na naší planetě.
  2. Lidské tělo je tvořeno převážně vodou (kosti 35%, mozek 85%, krev 90%).
  3. Pouhé žití a dýchání v prostředí s běžnou teplotou nás stojí kolem 2,5 l vody denně.
  4. Během dne odchází voda z našeho těla nepřetržitě (kůží, dýcháním, exkrementy).

Co je to hydratační přípravek?

Přípravek určený k hydrataci musí splňovat několik základních funkcí:

  1. Má hydratovat kůži.
  2. Má přitahovat vlhkost z okolního prostředí do kůže.
  3. Má vytvořit bariéru mezi kůží a okolím, aby se zpomalilo vypařování vody z kůže.
  4. Má umožňovat kůži „dýchat“.
  5. Má pomoci vytvořit perfektní rovnováhu

Tipy:

ForeverYoung Intenzivní hydratační krém
oreverYoung Intezivní hydratační krém, 50 ml – zaručeně správná letní péče o pleť, zajišťuje intenzivní hydrataci pleti, výrazně zlepšuje elasticitu pokožky, omlazuje a zpevňuje ji.
ForeverYoung Hydratační maska

ForeverYoung Hydratační maska, 50 ml – letní péče o pleť – výrazně hydratuje a osvěžuje, stimuluje syntézu kolagenu a omlazuje, zlepšuje pružnost pleti a zabraňuje vzniku vrásek. Pro lepší efekt nechte působit masku přes noc, díky gelové konzistenci lze aplikovat jako hydratační gel a zapracovat.

Hydratační složky — zlepšují vzhled pleti

Jsou to například:

Panthenol (vit. B5) regenerační složka, která může absorbovat vodu ze vzduchu, pomáhá v zadržování vlhkosti. Složka může také efektivně pracovat na snížení vrásek, výskyt strií. Při aplikaci na strie panthenol proniká do pokožky a pomáhá stimulovat obnovu kožních buněk.

Alantoin — přírodní hydratační složka nejen hydratuje, ale i regeneruje buňky, hojí rány a vyhlazuje pleť.

Lactate (sodium), Unimoist — univerzální hydratační látky

Glycerin — přírodní hydratační složka, která má vysoce hydratační účinky. Glycerin chrání přirozenou obranyschopnost kůže vyplňováním mezibuněčné hmoty a přitahováním právě takového množství vody, které udržuje homeostázi kůže.

NMF — Natural Moisturizing Factor — přirozený hydratační faktor (urea, glucosa, aminokyseliny)

Glucose — glutamátová glukóza – přírodní hydratační látka na bázi cukru – sloučenina cukru s aminokyselinou, která je schopna vázat vodu a dlouho ji udržovat v pleti.

Urea — díky své nízké molekulární hmotnosti proniká do hlubších vrstev a slouží jako „dopravní prostředek“ pro jiné aktivní látky

Aminokyseliny–Glycin — má aktivní hydratační vlastnosti Aloe Vera (šťáva z listů) – má výborné hydratační, zklidňující a detoxikační účinky.

Ceramidy — přirozeně se vyskytující kožní tuky (lipidy), které fungují jako „mezibuněčný tmel“, který pomáhá chránit kůži před ztrátou vody tím, že tvoří ochrannou bariéru. S věkem ceramidy v kůži přirozeně ubývají.

Kyselina hyaluronová — je přirozenou součástí pokožky a hraje významnou roli při její hydrataci a zachování elasticity. Věkem, stresem a nečistotou se snižuje její množství a kvalita.