Pozor na foto-stárnutí pleti. Léto je ročním obdobím, na které se těší většina z nás. Sluníčko nás dobíjí, stimuluje metabolizmus, posiluje imunitní systém, dodává nám pocit pohody. Často si užíváme dovolenou u moře nebo prostě u vody.

Slunce však ovlivňuje také stav naší kůže a proto je nutné ji ošetřovat tak, abychom neutralizovali jeho negativní vlivy a předešli pleti plné skvrn, akné, suchých šupinek či dokonce vrásek, nazvané jako foto-stárnutí pleti. Měli bychom své pleti dopřát dostatečnou pozornost — AKTIVNÍ OCHRANU a kromě dodržování obecních zásad (nevystavovat se polednímu slunci, dodržování pitného režimu), vybrat pro ni přípravky s SPF ochranou, protože sluníčko je velká zátěž a stres pro kůži, která je vystavována negativnímu působení UV záření (UVA a UVB spektru).

Velkou chybou je domnění, že při jednorázovém poškození (intenzivním opálení) se naše pleť úplně obnoví a to bez negativních následků. Slunečné záření poškozuje nejen epidermis, ale i škáru. Dochází k deformaci kolagenních a elastických vláken a poškození drobných cévek.  Výsledkem je předčasné ochabování, ztráta elasticity, následně dochází k předčasnému stárnutí (foto-stárnutí). Abychom zabránili foto-stárnutí pleti, musíme udělat „maximum“ pro snížení negativního působení slunce na kůži, chránit ji a pečovat o ni vhodnými kosmetickými prostředky.

Pod pojmem foto-stárnutí pleti rozumíme degenerativní procesy v kůži, které vznikají v důsledku aktivního a dlouhodobého působení UV záření, díky kterému se zvyšuje množství volných radikálů v těle.

Kůže je životně důležitá: mezi její úkoly patří chránit, odevzdávat informace, regulovat a tvořit. Ne nadarmo se říká, že kůže je inteligentní. Aby mohla správně fungovat a dokazovat svou „inteligenci“ nesmí být poškozená, vysušená. Je třeba ji řádně hydratovat, a dále musí být schopná v sobě vodu udržet a umožnit ji její oběh. Nadměrná ztráta trans-epidermální vlhkosti a poškození ochranného filmu pleti vyvolává suchost a olupování, nepříjemné pocity.

Chcete se dozvědět více? Čtěte na stránkách kosmetiky Christina

zabraňte foto-stárnutí pleti